Mjesec borbe protiv ovisnosti 2021. - 2022.

7. razred - 2. aktivnost KAKO REĆI NE ovisnosti? - igra uloga

Dana 9. prosinca 2021. godine 7. razred Osnovne škole „Vladimir Nazor“ Komletinci provedena je zadnja aktivnosti eTwinning projekta „Mjesec borbe protiv ovisnosti“. Učenici su s pedagoginjom Sanjom Marczi putem sata razrednika obrađivali temu „Kako reći NE ovisnosti? – igra uloga“.

Tijekom ovog sata razrednika učenicima je zadatak bio obraditi određenu vrstu ovisnosti (ovisnost koju su u ranijim aktivnostima prezentirali uz pomoć plakata) tako da osmisle scenarij/situaciju gdje će vršnjačkim pritiskom ili drugom vrstom socijalnog pritiska nagovoriti drug osobu na određeno ponašanje odnosno oduprijeti se tom pritisku. To su činili uz pomoć igre uloge gdje su samostalno odabrali svoj par te uz element mašte i kreativnosti, i novonaučenih tvrdnji kreirali kratki „igrokaz“. Učenici su bili maštoviti i kreativni prilikom svojega zadatka gdje su osmislili različite situacije kušnje novih ovisnosti poput slasnih obroka na proslavama, manekenskih ugovora, bijega od svakodnevnog života i obaveza, stresa na poslu i slično.

Cilj ove aktivnosti bio je prepoznati i naučiti što je vršnjački pritisak te se naučiti nositi s njim i samostalno donositi svoje odluke. Nakon što je svaki par odglumio i prikazao svoju igru uloga učenici su dobili evaluacijski listić.

objavio: Sanja Marczi   datum: 20. 1. 2022.