Zahtjev za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbi

Zahtjevi za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbi predaju se, a prijepisi se preuzimaju, u tajništvu radnim danom od 8,00 do 12,00 sati.

Zahtjev možete preuzeti u nastavku.

Na temelju tar. br. 52. stavak 6. Uredbe o tarifi upravnih pristojbi (Narodne novine, broj 8/17) upravna pristojba za izradu duplikata svjedodžbe iznosti 70,00 kuna.

Osoba koja je na temelju članka 8. Zakona o upravnim pristojbama (Narodne novine, broj 115/16) oslobođena je od plaćanje upravne pristojbe, obavezna je uz zahtjev priložiti poseban zahtjev (u prilogu) i odgovarajuću ispravu kojom dokazuje svoj status (potvrdu/rješenje nadležnog tijela), radi oslobođenja od plaćanja upravne pristojbe za duplikat svjedodžbe.

Ukoliko podnositelj zahtjeva ima status redovitog učenika škole, oslobođen je od plaćanja upravne pristojbe temeljem članka 9. stavka 2. točke 21. Zakona o upravnim pristojbama.

Na temelju članka 9. stavka 2. točke 23. Zakona o upravnim pristojbama (Narodne novine, broj 115/16) upravna pristojba se ne plaća za izdavanje svjedodžbi kao dokaza o stručnoj spremi i obrazovanju za nezaposlene osobe koje se javljaju na natječaje za zapošljavanje.

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

Osobe koje nisu u mogućnosti osobno zatražiti ili doći po duplikat/prijepis svjedodžbe trebaju osobi koja će podići duplikat/prijepis dati ovjerenu punomoć.

Sukladno Zakonu o općem upravnom postupku, duplikat se izdaje najkasnije u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

Sandučić povjerenja

SANDUČIĆ POVJERENJA

Mjesto na kojem možeš podijeliti svoje misliosjećaje želje.

Podijeli ih u obliku pisma (kod ureda pedagoginje)
ili putem elektroničke pošte (na adresu: os.vnazor.komletinci@gmail.com),
pri čemu se ne moraš bojati jer ćeš ostati anoniman o čemu će se pobrinuti
pedagoginja.