Mjesec borbe protiv ovisnosti 2021. - 2022.

7. razred - 1. aktivnost IZRADA PLAKATA na temu "Ovisnosti novog doba"

Dana 2. i 9. prosinca 2021. godine 7. razred Osnovne škole „Vladimir Nazor“ Komletinci uključio se i sudjelovao u eTwinning projektu „Mjesec borbe protiv ovisnosti“. Učenici su s pedagoginjom Sanjom Marczi putem dva sata razrednika obrađivali temu „Ovisnosti novog doba“.

Učenici su u okviru projekta bili podijeljeni u pet skupina s podjednakim brojem učenika. Obaviješteni su o dostupnoj literaturi i načinu izrade plakata s etapama izrade i prezentacije istoga. Svaka skupina izrađivala je plakat na temu ovisnosti novog doba poput ovisnosti o hrani (jedna skupina), ovisnosti o računalnim igrama (dvije skupine) i ovisnosti o igrama na sreću/kockanje (dvije skupine).

Prilikom izrade plakata učenici su se slobodno služili dostupnom literaturom koju su mogli ponijeti od kuće, posuditi iz obližnje školske knjižnice ili pretražiti uz pomoć računalnog preglednika (interneta) putem školskog tableta i na samom satu. Učenici su bili motivirani, marljivi i aktivni te su samostalno unutar skupine podijelili zadatke – jedan učenik je bio zadužen za pisanje/crtanje, jedan za pretragu informacija, dvoje za izlaganje i slično. Nakon što su izradili plakat isti su prezentirali ostalim skupinama/ostatku razreda te spremno odgovarali na pitanja koja su zanimala ostale učenike. Na kraju same aktivnosti podijeljeni su im evaluacijski listići.

objavio: Sanja Marczi   datum: 20. 1. 2022.