Obavijesti

Sadržaj i način testiranja, pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za testiranje za radno mjesto učitelja/učiteljice likovne kulture

OSNOVNA ŠKOLA "VLADIMIR NAZOR"
      Braće Radić 17, K O M L E T I N C I

KLASA: 112-01/19-01/253
URBROJ: 2188-26-19-01/1

U Komletincima, 10. prosinca 2019. godine

Na temelju članka 7. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi "Vladimir Nazor" Komletinci, a vezano uz raspisani natječaj (KLASA: 112-03/19-01/244; URBROJ: 21888-26-19-01/1) od 5. prosinca 2019. godine za zasnivanje radnog odnosa na radnom mjestu učitelja likovne kulture na određeno nepuno radno vrijeme 5 sati tjedno, do povratka radnika na rad, Povjerenstvo za vrednovanje kandidata objavljuje

SADRŽAJ I NAČIN TESTIRANJA, PRAVNI I DRUGI IZVORI ZA PRIPREMANJE KANDIDATA ZA TESTIRANJE

Sukladno odredbama Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi "Vladimir Nazor" Komletinci, obavit će se usmena provjera procjena kandidata prijavljenih na objavljeni natječaj za učitelja/icu likovne kulture.

Usmena procjena sastoji se od razgovora kandidata s članovima Povjerenstva za procjenu i vrednovanje kandidata. Članovi Povjerenstva će postaviti tri pitanja iz područja propisanih člankom 13. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi "Vladimir Nazor" Komletinci.

Kandidati su obvezni pristupiti usmenoj procjeni.

Ako kandidat ne pristupi usmenoj procjeni, smatra se da je povukao prijavu na natječaj.

Kandidati/kinje su dužni ponijeti sa sobom osobnu iskaznicu ili drugu identifikacijsku javnu ispravu na temelju koje se utvrđuje prije usmene procjene identitet kandidata/kinje.

Usmenoj procjeni (testiranju) ne mogu pristupiti kandidati koji ne mogu dokazati identitet i osobe za koje je Povjerenstvo utvrdilo da ne ispunjavaju formalne uvjete iz natječaja te čije prijave nisu pravodobne i potpune.

Nakon utvrđivanja identiteta kandidatima Povjerenstvo će započeti usmenu provjeru procjenu vrednovanja i sposobnosti kandidata.

Nakon obavljene usmene procjene (testiranja) Povjerenstvo utvrđuje rezultat testiranja za svakog kandidata koji je pristupio testiranju. Svi članovi Povjerenstva imaju pravo postavljati do tri pitanja iz područja propisanih člankom 13. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi "Vladimir Nazor" Komletinci koju vrednuje svaki član Povjerenstva pojedinačno od 1 do 5. Na kraju postupka procjene bodovi se zbrajaju.

Nakon utvrđivanja rang liste, koju Povjerenstvo dostavlja ravnateljici isti dan, ravnateljica će pozvati kandidate na razgovor.

Pravo na pristup razgovoru s ravnateljicom škole ostvaruju kandidati koji su na usmenoj procjeni (testiranju) ostvarili tri najbolja rezultata. Rezultat testiranja i poziv kandidatima na razgovor (intervju) Povjerenstvo će objaviti na mrežnoj stranici Osnovne škole "Vladimir Nazor" Komletinci, na sljedećoj poveznici: http://os-vnazor-komletinci.skole.hr/zapo_ljavanje/obavijesti

Područja procjene odnosno testiranja kandidata za odgojno - obrazovne radnike propisane člankom 13. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi "Vladimir Nazor" Komletinci su:

• intelektualno - kognitivne te psihološke sposobnosti
  • informatička pismenost
  • stručno - pedagoške i metodičke kompetencije
  • odgojno - obrazovne radnike može se testirati i praktično na način da odrade dio ili cijeli ogledni nastavni sat

Predsjednica Povjerenstva

Sanja Marczi, mag. paed.

Priloženi dokumenti:
Sadrzaj_i_nacin_testiranja_za_natjecaj_LK.pdf (767.46 KB)

objavio: Sanja Marczi   datum: 11. 12. 2019.