Projekt: UZBRDO

O projektu UZBRDO

Projekt UZBRDO (učim –zamišljam – biram – rastem – djelujem – održivo) razvija i dodatno jača kapacitete, vještine, znanja i aktivno sudjelovanje učenika i učitelja u području održivog razvoja. U projekt je uključeno 11 projektnih partnera, od čega čak 10 škola iz urbanih i ruralnih sredina Osječko - baranjske i Vukovarsko - srijemske županije. Glavne aktivnosti projekta su treninzi za učitelje, provedba radionica i mini projekata te terenske nastave za učenike, umrežavanje škola te izdavanje priručnika za nastavnike. Projektom ćemo razvijati svijest o potrebi zajedničkog sudjelovanja svih dionika u izgradnji održive zajednice te promovirati odgoj i obrazovanje za održivi razvoj.

Neke od različitih aktivnosti u kojima će sudjelovati naša škola:

• aktivnost 1. Jačanje kapaciteta nastavnika i stručnih suradnika za odgoj i obrazovanje za održivi razvoj
  • aktivnost 2. Jačanje kapaciteta učenika i škola za održivi razvoj
  • aktivnost 3. Izrada priručnika/portfolia
  • aktivnost 4. Završna konferencija projekta i Završni susret učenika uz sudjelovanje na Međunarodnom dječjem festivalu Zemlja bez granica
  • aktivnost 5. Promidžba i vidljivost
  • aktivnost 6. Evaluacija projekta
  • aktivnost 7. Sociološka studija „Odgoj i obrazovanje za održivi razvoj u školama Istočne Hrvatske“.

Učenici će:

• razviti vještine i znanja te aktivno sudjelovati u području održivog razvoja u školama Istočne Hrvatske
  • razviti svijesti o potrebi održivog razvoja zajednice
  • sudjelovati u poticanju i osnaživanju međusektorske suradnje između škola, civilnih udruga i dionika u lokalnoj zajednici (lokana samouprava, udruge, KUD-ovi, manjinske zajednice, privredni subjekti i poslovni sektor)

Projekt se financira sredstvima Švicarsko-hrvatske suradnje i Ureda za udruge pri Vladi Republike Hrvatske. O nabavi svih resursa potrebnih za realizaciju projekta brigu vodi nositelj projekta. Nositelj projekta je Nansen dijalog centar iz Osijeka, dok naša škola sudjeluje kao korisnik. Predviđeno vrijeme realizacije projekta je od 1. lipnja 2019. godine do 31. ožujka 2021. godine.

:: opširnije ::

objavio: Sanja Marczi  datum: 19. 2. 2020. 10:54