Let's Build Bridges of Kindness

Projekt: Let's Build Bridges of Kindness (Gradimo mostove dobrote)

Sudionici: Učenici 7. i 8. razreda, učitelji, škole iz Italije, Turske, Rumunjske i Engleske.

Trajanje projekta: od listopada 2020. do lipnja 2021.

Ciljevi: podignuti svijest o važnosti pristojnog i dobrog ponašanja prema drugima u svim okolnostima, naučiti osnove suradnje i poštovanja prema osobama u zajednici, njihovim domovima i školi, koristiti engleski kao primarni jezik za komunikaciju s drugim školama, naučiti se odgovorno ponašati u društvu, produbiti samopoštovanje i samopouzdanje te ostale društvene vještine, naučiti se odgovornom ponašanju online, donositi jednostavne odluke o svom ponašanju, poboljšati kompetencije slušanja, govorenja i pisanja na Engleskom jeziku, surađivati s drugim državama i školama sudionicama projekta.

Aktivnosti: podignuti svijest o važnosti pristojnog i dobrog ponašanja prema drugima u svim okolnostima,  naučiti osnove suradnje i poštovanja prema osobama u zajednici, njihovim domovima i školi, koristiti engleski kao primarni jezik za komunikaciju s drugim školama, naučiti se odgovorno ponašati u društvu, produbiti samopoštovanje i samopouzdanje te ostale društvene vještine, naučiti se odgovornom ponašanju online, donositi jednostavne odluke o svom ponašanju, poboljšati kompetencije slušanja, govorenja i pisanja na Engleskom jeziku, surađivati s drugim državama i školama sudionicama projekta.

Važnost projekta:

Nikada nije bilo važnije biti dobar prema drugima, ukazivati ljudima dobrotu i ne tražiti ništa za uzvrat. Našli smo se u vrlo neobičnim vremenima kao učenici i kao učitelji te se svi učimo nositi s novonastalom situacijom. No, bez obzira koliko nas negativnosti okružuje, u nama leži more dobrote. Ovaj projekt usmjeren je k otkrivanju te dobrote, promišljanju o dobroti, što ona znači za nas i kako ju možemo ukazati osobama oko sebe kada im je to najpotrebnije. Učenici imaju priliku sagledati sebe i svoj odnos prema pojmu dobrote i prema načinima na koji se dobrotu može dati i zahvalno primiti. Učenici, ali i učitelji, tako uče da se dobrota krije u malim stvarima te da i najmanje dobro djelo može imati velike posljedice. Također, učenici imaju priliku otkriti načine na koje mogu biti dobri prema sebi, a tako i prema drugima, čak i u virtualnom okruženju.

Poznata je izreka „Ne palite mostove iza sebe“, a u ovom slučaju ona može glasiti „Ne palite mostove dobrote iza sebe“, ona nas međusobno povezuje.

Neka i sve vas, koji ovo čitate, ovaj projekt potakne na malena dobra djela koja bi mnogima mogla uljepšati dan, mjesec ili čak godinu. Let's be kind to others and to ourselves!

Izvor: Ida Uzunić, učiteljica engleskog jezika

objavio: Sanja Marczi   datum: 4. 2. 2021.