Ključna Aktivnost 2

Što je to KA2?

KA2 ili Ključna Aktivnost 2 je naziv za sve aktivnosti i projekte koji se mogu ostvariti kroz suradnju organizacija, odnosno ustanova kako bi svi sudionici (u našem slučaju su to stručno osoblje, učitelji i učenici) kroz međusobnu suradnju potaknuli inovativnost te razmijenili postojeće i ostvarili nove primjere dobre prakse. Ova aktivnost također potiče razvoj osobnih, profesionalnih, suradničkih, ali i brojnih drugih vještina, kako učitelja, tako i učenika jer KA2 i njima nudi priliku za odlaskom u stranu zemlju te rad s vršnjacima.

U travnju 2014. godine smo kao škola partner prijavili KA2 projekt "High-Five for Creativity", ali nismo imali priliku ostvariti suradnju s partnerima iz Poljske (koordinator projekta), Rumunjske, Bugarske i Cipra budući da, iako smo za projekt dobili visoka 84 boda, nije bilo dovoljno novčanih sredstava unutar budžeta Europske Unije. No, to ne znači da smo odustali od projekta, ali se nadamo da ćemo kroz rad na eTwinning i KA1 projektima steći dovoljno znanja i iskustva kako bi naša sljedeća prijava KA2 projekta bila uspješna.

:: opširnije ::

objavio: Emina Borković  datum: 30. 3. 2019. 16:39