Paper or Plastic: Let's Recycle Together ...

Projekt „Paper or Plastic: Let's Recycle Together and Make the World Fantastic“

Projekt „Paper or Plastic: Let's Recycle Together and Make the World Fantastic“ prvi je KA-210-SCH projekt naše škole, tj. prvi projekt koji uključuje mala partnerstva između nekoliko škola te mobilnosti koje će omogućiti putovanja učenika i učitelja u različite države s ciljem obogaćivanja znanja i stjecanja novih sposobnosti na mnogim razinama.

Trajanje projekta predviđeno je od 1.5.2022. do 1.4.2024. godine, a broji tri škole: Osnovnu školu „Vladmir Nazor“ Komletinci, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Belsk Duży iz Poljske te Colégio de Lamego iz Portugala.

Osnovni ciljevi projekta su:

• Promicanje svijesti o očuvanju okoliša
  • Motiviranje učenika na učenje i povezivanje s drugima
  • Uključivanje učenika s poteškoćama u učenju ili slabijeg socijalnog statusa
  • Poboljšavanje komunikacije na engleskom jeziku
  • Povezivanje učenika/učitelja provođenjem radionica i aktivnosti

Projekt uključuje četiri mobilnosti u kojima će sudjelovati 6 učitelja naše škole i 14 učenika. Trenutne projekcije mobilnosti su slijedeće:

1. Hrvatska – domaćin (sredina rujna 2022.)
  2. Portugal (sredina veljače 2023.)
  3. Poljska (sredina svibnja 2023.)
  4. Portugal (učitelji – sredina rujna 2023.)

AKTIVNOSTI (na razini škole):

• Organizacija radionica
  • Planiranje aktivnosti
  • Stvaranje projektnih timova
  • Sudjelovanje u radionicama
  • Vođenje radionica
  • Uključivanje učenika i roditelja u projekt i dr.

PROJEKCIJA ZA LIPANJ:

U lipnju će biti otvorena službena Twinspace stranica projekta, provest će se izbor učenika koji će sudjelovati u mobilnostima, bit će razrađen plan aktivnosti za prvu mobilnost u kojoj naša škola igra ulogu domaćina te se prikupiti sve potrebne potvrde i privole za sudjelovanje u projektu.

FINANCIRANJE:

Projekt sufinancira Europska Unija te mu je dodijeljeno 60 000 Eura predviđenih za održavanje radionica, raznih aktivnosti, kupovinu karata i prijevoz za vrijeme mobilnosti učenika i učitelja. Navedeni iznos uključuje potencijalne troškove svih škola sudionica, a raspodjela iznosa ovisi o potrebama mobilnosti i vrstama aktivnosti koje će se provoditi unutar projekta.

VAŽNOST PROJEKTA:

Osnovna škola „Vladimir Nazor“ već dugi niz godina uživa status Eko-škole, a ovaj projekt prilika je da se kao škola i zajednica unaprijedimo u očuvanju okoliša te da svoja bogata i dugogodišnja iskustva podijelimo s drugima izvan Hrvatske. Također smo uvijek brinuli za osvješćivanje učenika o potrebi očuvanja okoliša, recikliranja, prikupljanja sredstava za razne udruge, toleranciju prema drugima te čuvanje i dijeljenje tradicionalnog bogatstva našeg kraja što ćemo ovim projektom unaprijediti i prenijeti drugim sudionicima.

Projekt obuhvaća cijelu školu, sve učenike škole, roditelje i cijelu zajednicu našeg sela. Cilj nije samo osvijestiti i podučiti pojedince, nego unaprijediti se kao zajednica prema životu u kojem će očuvanje okoliša biti jedna od primarnih briga.

Voditelji projekta na razini naše škole su:

• Učiteljica Ida Uzunić,
  • Učiteljica Snježana Matak,
  • Učiteljica Ljubica Martinović,
  • Pedagoginja Sanja Marczi te
  • Ravnateljica Katica Novoselac.

Pratite stranicu škole za nove informacije i izvještaje vezane za projekt.

objavio: Sanja Marczi   datum: 6. 6. 2022.