Rad školske zadruge

Ponukani božićnim vremenom zadrugari su odlučili izraditi prigodne božićne jaslice. Najprije su razgovorom došli do ideje kako realizirati projekt. Od šupljeg debla jabuke stare 105 godina napravljena je spilja za svetu obitelj, likovi svetaca oblikovani su bez šablona i modela, po nadahnuću, zatim su obojani. Tijekom rada rodila se ideja dva u jedan. Naime, napravljene su dvoje jaslice, klasične i moderne, za što treba samo okrenuti spilju za 180 stupnjeva. Unutrašnjost spilje ukrašena je slamom s komletinačkih njiva. Napravljeni su i neizostavni likovi tri sveta kralja koja su se došla pokloniti malom Isusu, a pridodani su ovčice, vol i magarac. Životinje su smještene pod nadstrešnicu pored koje su smještene jasle za njihovu ishranu. Ugođaj je upotpunjen postavljanjem bora ispred pećine pred kojom gori vatra i teče prava rijeka. Nad pećinom stoji velika svijetla zvijezda repatica koja svima pokazuje pravi put k Isusu.

objavio: Katarina Bojić   datum: 14. 12. 2015.

Rad školske zadruge

objavio: Katarina Bojić   datum: 14. 12. 2015.