Posjet osmih razreda Vukovaru

30. rujna i 1. listopada učenici 8.a i 8.b razreda naše škole sudjelovali su u pilot projektu „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru” koji organizira Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar. 30. travnja učenicima su u dvorani smještenoj u sklopu rodne kuće nobelovca Lavoslava Ružičke prikazane prezentacije na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar. Nakon toga, u pratnji djelatnika JU„MCDR“, učenici su posjetili Mjesto sjećanja Vukovarska Bolnica 1991., Gradski muzej te prošetali centrom grada kako bi došli do križa postavljenog na ušću Vuke u Dunav. Uslijedio je posjet Muzeju vučedolske kulture te Vinkovcima gdje su gledali kazališnu predstavu Čehov na kvadrat. Sljedeći su dan učenici posjetili Ovčaru, Spomen dom te Memorijalni centar Domovinskog rata. Uslijedila je edukacija na temu Škola mira nakon koje je  pripremljen kviz za učenike. Naši učenici Nensi Čuturić i Renato Šutalo pokazali su izvrsno znanje te im čestitamo na uspjehu.

Novinarska skupina

Preostale fotografije pogledajte u prilogu.

objavio: Katarina Bojić   datum: 5. 10. 2015.

Posjet osmih razreda Vukovaru

Novinarska skupina

Preostale fotografije pogledajte u prilogu.

objavio: Katarina Bojić   datum: 5. 10. 2015.