Radionica virtualne šetnje Bibliobusa s učenicima 1. razreda

Danas je naša knjižnici ugostila posebnog gosta, gospodina Vladimira Vranješevića knjižničara iz Bibliobusne službe Vukovarsko srijemske županije. Gospodin Vladimir nam je predstavio novi način učenja pomoću virtualne stvarnosti.

Prvo smo naučili što je to virtualni svijet ili virtualna stvarnost (engl. Virtual Reality) i kako se njome koristiti. Virtualna stvarnost je oblik računalne simulacije, u kojoj se sudionik osjeća da se nalazi u umjetnom okruženju. Sudionik može gledati kroz dva malena monitora (po jedan za svako oko). Senzori detektiraju kretanje glave ili položaj tijela, što uzrokuje promjenu virtualnog promatranja položaja.

Tema ove radionice bila je Slavonski zavičaj, tako su učenici prvog razreda, zajedno sa svojom učiteljicom Snježanom Matak  imali prilike prošetati kroz Vinkovce, Vukovar, Ilok, Otok i Županju.  Jeste li znali da je prva utakmica u Hrvatskoj odigrana upravo u našoj Slavoniji i to u Županji! Upoznali su i u Šokačku Lady koja je prva donijela tenis u Hrvatsku, a saznali su više i o zviježđu Orion. Ovim putem su se učenici prisjetili mjesta na kojima su bili, a motivirani ovom radionicom jedva čekaju obići ostala mjesta našeg kraja.

Kako je to izgledalo možete pogledati na fotografijama, a više o radionicama virtualne stvarnosti pogledajte na stranici Bibliobusne službe Vukovarsko srijemske županije ili klikom na link.

Bibliobusna služba https://www.facebook.com/gkvkbibliobu

objavio: Sanja Marczi   datum: 22. 3. 2022.

Radionica virtualne šetnje Bibliobusa s učenicima 1. razreda

Bibliobusna služba https://www.facebook.com/gkvkbibliobu

objavio: Sanja Marczi   datum: 22. 3. 2022.