Zaštita životinja i okoliša - Briga o napuštenim životinjama

Dana 28. siječnja 2022. godine učenike uključene u školske izvannastavne aktivnosti Volonterski klub, Domaćinstvo i Male vrtlare voditeljice aktivnosti Snježana Matak i Ljubica Martinović upoznale su s ciljevima održivog razvoja, a nakon toga ispunili su kviz znanja na temu održivog razvoja. Zatim su razmišljali koji su problemi održivog razvoja u njihovoj zajednici te su u raspravi predstavili svoje ideje. Zajedničkim dogovorom odabrali su za akcijsko istraživanje temu "Zaštita životinja i okoliša - briga o napuštenim životinjama". Navedena tema uklapa se i u naš školski humanitarni projekt „Pomozimo napuštenim životinjama“ koji vodi učiteljica Gordana Vujica.

Prvi korak akcijskog istraživanja bit će osmišljavanje pitanja za anketni upitnik. Nakon toga kreće izrada akcijskog plana kojim bi se pokušao riješiti problem velikog broja napuštenih životinja. Nadamo se da će naš akcijski plan prihvatiti i lokalna zajednica te pomoći učenicima naše škole u rješavanju problema. A da problem postoji uvjerili su se i učenici 1. i 3. razreda kada su u petak 28. siječnja 2022. godine išli na terensku nastavu u šumu Gradina. Na putu do šume učenici i učiteljice u jednom su trenutku bili okruženi većim brojem pasa te su se učiteljice zabrinule za sigurnost učenika.

Nadam se da ćemo svojim akcijskim istraživanjem uspjeti istražiti problem i pronaći rješenje za dobro učenika, ali i napuštenih životinja.

Izvor: Snježana Matak, učiteljica 1. razreda

objavio: Sanja Marczi   datum: 1. 2. 2022.

Zaštita životinja i okoliša - Briga o napuštenim životinjama

Izvor: Snježana Matak, učiteljica 1. razreda

objavio: Sanja Marczi   datum: 1. 2. 2022.