Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2021.

Ove godine učenici naše škole odnosno učenici 1., 2., 4., 5., 6. i 8. razreda sudjelovali su u Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2021. koje se u Hrvatskoj organizira 6. godinu za redom. Natjecanje se počelo održavati 2016. godine.

Naši učenici vole sudjelovati na Dabru, zbog čega se svake godine zainteresirano prijavljuju, a isti rješavaju u okviru izborne nastave informatike ili prema vlastitom interesu. Ove godine natjecanje nismo mogli održati u školi, zbog trenutne epidemiološke situacije koja je uvjetovala potrebu nastave na daljinu, stoga su svi učenici dobili detaljne upute kako se prijaviti i sudjelovati od kuće, dok su neki uspjeli isto obaviti sa svojim učiteljima u školi.

Natjecanje je uglavnom održano na daljinu, od 8. do 12. studenoga 2021., a sudjelovalo je 50 učenika i učenica naše škole od 1. do 8. razreda. Natjecanje je organizirala i provela pedagoginja Sanja Marczi u suradnji s učiteljem informatike Zvonkom Lovrićem, školskom knjižničarkom Dajanom Mitić i učiteljicom Snježanom Matak. Učenici su se potrudili riješiti test najbolje što su mogli, a neki od njih su uspjeli biti i u 10% najboljih.

Naši učenici 1. razreda Veronika Lovrić i Karlo Blažević izvrsno su riješili test te se plasirali u 10% najboljih sa svojih 10 odnosno 9 bodova od ukupnih 12 u kategoriji MikroDabar. Također, izvrsni rezultat postigli su i učenici 2. razreda Dominik Tadić (12 bodova), Ena Znahor (12 bodova), Danijel Maleševac (11 bodova), Domagoj Carić (9 bodova) i Ivano Lovrić Jovanović (9 bodova) u istoj kategoriji i također su se plasirali među 10% najboljih.

Za sve sudionike natjecanja pripremljene su diplome koje samostalno preuzimaju iz sustava mooc.carnet.hr te digitalne značke, dok su navedeni učenici dobili zlatnu diplomu i značku za izniman uspjeh na natjecanju. Čestitamo navedenim učenicima i svim učenicima koji su sudjelovali na uspjehu i angažmanu!

Veselimo se natjecanju sljedeće godine.

objavio: Sanja Marczi   datum: 7. 12. 2021.

Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2021.

Veselimo se natjecanju sljedeće godine.

objavio: Sanja Marczi   datum: 7. 12. 2021.