Sveti Nikola

Sveti Nikola zaštitnik je djece, pomoraca, siromaha, studenata, ribara, pekara, trgovaca, putnika i mnogih gradova diljem svijeta. Tijekom života promicao je ljubav prema bližnjima i borio se protiv nepravde.

6. prosinca, dan kada je umro, obilježava se u mnogim zemljama tako da djeca ostavljaju čizmice na prozoru kako bi im sveti Nikola tijekom noći u njih stavio slatkiše i poklone. Poklonima se vesele i naši učenici te su se marljivo pripremali za njegov posjet. U prilogu možete pogledati što su sve izradili. Evo kako je sveti Nikola nagradio naše učitelje i učiteljice:

Učenici 1. razreda su uz pomoć učiteljice Ljubice Martinović obojali slike iz života svetog Nikole.

Učenici 2. razreda su sa učiteljicom Marijom Čorić izradili čizmice i pozvali svetog Nikolu da ih posjeti.

Učenici 3. razreda i učiteljica Mirela Vujčić svojim su nam radovima objasnili zašto slavimo svetog Nikolu.

Učenici 4. razreda sa svojom su učiteljicom, Snježanom Matak, izradili čizmice.

Također su, uz pomoć učiteljice Marije Škrobo, napisali e-mail poruke svetom Nikoli.

objavio: Emina Borković   datum: 5. 12. 2012.

Sveti Nikola

Učenici 4. razreda sa svojom su učiteljicom, Snježanom Matak, izradili čizmice.

objavio: Emina Borković   datum: 5. 12. 2012.