Sjećanje na Domovinski rat

Učenici 7. i 8. razreda u petak 17. svibnja odradili su terensku nastavu "Sjećanje na Domovinski rat" u pratnji razrednica Emine Borković i Ljubice Martinović te stručnih vodiča/predavača Josipa Varge, Jakova Milanovića i Ivice Grčića. Predavači su učenicima pričali o početku, tijeku i posljedicama rata na području Komletinaca i bliže okolice te zbog čega je Domovinski rat bio obrambeni rat. Učenicima su također objasnili i na koji način su se branitelji nosili sa svim teškoćama rata te istaknuli pojedince koji su bili važni za uspješan završetak rata. Učenici su tako posjetili nekoliko lokacija i doznali zbog čega je za vrijeme rata braniteljima iznimno važan bio  bivši ugostiteljski objekt „Dinamo“, za što je služila kapela na izlasku iz Komletinaca, zašto je mjesno groblje bilo geopolitički važna lokacija te zašto se i gdje dogodila pogibija šestorice branitelja Komletinaca. Po završetku predavanja, za učenike je bio organiziran ručak te kratko druženje. Ovim se putem još jednom zahvaljujemo našim predavačima te se nadamo i budućoj suradnji.

objavio: Emina Borković   datum: 19. 5. 2019.

Sjećanje na Domovinski rat

objavio: Emina Borković   datum: 19. 5. 2019.