Obavijesti učenicima i roditeljima

jučer (13. ožujka) je Vlada donijela odluku da od ponedjeljka 16. ožujka 2020. neće biti nastave u školama i na visokim učilištima te da vrtići neće raditi u redovitom opsegu.

Nastavno na navedeno, bitno je znati nekoliko informacija!

1. U ponedjeljak će učenici imati mogućnost pratiti nastavu na televiziji.
  2. Učenici od 1. do 4. razreda će nastavu pratiti na televizijskom programu HRT 3 Škola na Trećem.
  3. Roditelji su dužni pratiti upute učitelja. Svi materijali Škole na Trećem bit će dostupni i na zahtjev (putem HRTi) i na YouTubeu. Aktivnost učenika u virtualnim učionicama na Yammeru će se pratiti. Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnoj učionici, izostanak je potrebno opravdati razredniku.
  4. Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, što ne mora biti u realnom vremenu (sinkrono), nego može biti tijekom dana, jer postoji mogućnost otežanog pristupanja internetu. Ovo je važno i za učenike koji dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.
  5. Učitelji će redovito pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Učenici će, u okvirima mogućnosti, dobivati povratnu informaciju o svojem radu i napretku (vrednovanje kao učenje, vrednovanje za učenje). Tijekom nadolazeća dva tjedna neće biti ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).
  6. Učenici su dužni poštivati pravila lijepog ponašanja u virtualnom okruženju, odnosno primjereno se ponašati. To znači da pravila lijepog ponašanja u virtualnim učionicama vrijede kao i pravila u školskim učionicama. Učenici za neprimjereno ponašanje mogu snositi posljedice. U virtualnoj učionici svakoga razrednoga odjela učitana su pravila ponašanja koja se odnose na učenike naše škole, a učenici su o navedenim pravilima upoznati i usmenim putem u petak 13. ožujka 2020.
  7. S ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis djece u I. razred osnovne škole.

Još jednom Vas molimo za razumijevanje, strpljenje i smirenost u ovim teškim vremenima. Pratite obavijesti škole na mrežnoj stranici, redovito komunicirajte s razrednicima, predmetnim učiteljima, pedagoginjom i ravnateljicom, slijedeći njihove upute. U skladu s društvenom odgovornošću, roditelji su dužni brinuti se o količini socijalnih kontakata svoje djece, stoga pratite upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i poduzimajte sve moguće preventivne mjere kako bismo svi zajedno pomogli u zaustavljanju ove situacije.

objavio: Sanja Marczi   datum: 14. 3. 2020.

« Travanj 2020 »